Nieziemskie przygody w mobilnym planetarium Orbitek

4 stycznia 2024 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile, podróżując w głąb kosmosu dzięki mobilnemu planetarium Orbitek. To wyjątkowe doświadczenie dostarczyło im wiedzy i wiele emocji.

W ramach warsztatów zatytułowanych „Rakietą do Planet”, najmłodsze dzieci zostały zabrane w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym. Uczniowie nie tylko mogli przyjrzeć się naszym planetom z bliska, ale również dowiedzieli się o znakach zodiaku i gwiazdozbiorach. Prowadząca seans szczegółowo przedstawiła, ile gwiazdozbiorów istnieje, jakie są ich charakterystyczne cechy, a także jak ruchy Księżyca wpływają na życie na Ziemi. To niezwykłe widowisko przyniosło maluchom rozległą wiedzę na temat kosmosu w formie dostosowanej do ich wieku.

Natomiast warsztat pod tytułem „Kosmiczny Zegar” skierowany był do starszych klas. Podczas tego seansu uczniowie mogli zwiedzić planety Układu Słonecznego, a nawet wylądować na Księżycu u boku słynnego Neila Armstronga, uczestnicząc w emocjonującej misji Apollo 11. Historia tego niesamowitego wydarzenia została przedstawiona w sposób atrakcyjny i edukacyjny, co sprawiło, że uczniowie poczuli się jak prawdziwi podróżnicy kosmosu.

Mobilne planetarium Orbitek nie tylko dostarczyło uczniom niezwykłych wrażeń wizualnych, ale także skłoniło ich do refleksji nad tajemnicami wszechświata.

Pozostało do wakacji

-249Dni -3Godzin -29Minut -51Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sp.niskowa@op.pl