Żywa Lekcja Biologii: Spotkanie z Płazami

Żywa Lekcja Biologii: Spotkanie z Płazami

Zimowe poranki są dla wielu z nas czasem, kiedy z przyjemnością pozostalibyśmy w ciepłym łóżku, przykryci kocem. Jednak dla uczniów naszej szkoły te zimowe dni stały się wyjątkową okazją do nauki i odkrywania fascynującego świata płazów w ramach warsztatów „Żywa lekcja biologii”. Uczniowie mieli okazję zaobserwować salamandry, kumaki, ropuchy i rzekotki.

Spotkanie z Płazami Ogoniastymi i Bezogoniastymi

Podczas warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o dwóch głównych grupach płazów: ogoniastych i bezogoniastych. Salamandry, reprezentujące grupę ogoniastych, wzbudziły szczególne zainteresowanie swoim wyglądem i sposobem poruszania się. Natomiast kumaki, ropuchy i rzekotki, należące do bezogoniastych, ukazały uczniom różnorodność kształtów i barw, charakterystycznych dla tej grupy płazów.

Oczekiwanie na Wiosnę

Pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać na nadejście wiosny. To wtedy nasze rodzime gatunki żab, ropuch i kumaków obudzą się do życia, aby swoim charakterystycznym „rechotaniem” ogłosić nastanie lata. Dzięki zimowej lekcji biologii, uczniowie są już teraz pełni oczekiwania na tę magiczną porę roku.

Pozostało do wakacji

-394Dni -4Godzin -31Minut -10Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl