Wycieczka klas I-III do Pacanowa – Podróże śladami bajek

„W sławnym mieście Pacanowie,
Tacy sprytni są kowale,
Ze umieją podkuć kozy,
By chodziły w pełnej chwale.”

We wtorek 16 maja uczniowie klas I-III wyruszyli do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, aby poznać historię bajkowego Koziołka Matołka.

         Pierwszym punktem wycieczki było uczestnictwo w warsztatach „Wybuchowa nauka”. Dzieci obserwowały eksperymenty
z wykorzystaniem ciekłego azotu. Chociaż wywołane przez prowadzącego zjawiska wyglądały magicznie, nie były bajką, a czystą nauką. Uczniowie poznali pojęcie kuchni molekularnej, a nawet udało im się skosztować  pysznych truskawkowych lodów azotowych.

Najbardziej oczekiwanym momentem wycieczki było wejście na wystawę, która zabrała dzieci w bajkową podróż. Razem w wróżką, która oprowadzała dzieci wsiedliśmy do jednego z wagonów, który zabrał nas w podróż pod wodę, do kopalni, na ląd oraz w kosmos. Dzieci odwiedziły również bajkową salę kwiatów, które nie tylko opowiadały przepiękne bajki, ale i posiadały magiczną moc, dzięki której mają się spełnić nasze marzenia. Podczas spaceru po bajkowym świecie zobaczyliśmy również magiczną salę z bajkowymi kulami.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był czas wolny w ogrodzie, w którym na dzieci czekało wiele atrakcji. Piękna pogoda zachęcała do spacerów oraz do zabaw na placu zabaw. 

Wycieczka była świetną zabawą i nauką.
Poniżej galeria zdjęć z wycieczki:-)

Galeria:

Pozostało do wakacji

-249Dni -13Godzin -49Minut -24Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sp.niskowa@op.pl