Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej w akcji „Sprzątamy dla Polski”

Dnia 4 października br. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. To coroczne wydarzenie, które mobilizuje społeczność do działania na rzecz czystszego środowiska. Dzieci i młodzież wzięły udział w akcji pod czujnym okiem swoich nauczycieli.

Czyste i zadbane otoczenie ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. To również kwestia, którą coraz częściej podejmują młodzi ludzie, dążąc do poprawy jakości swojego życia i przyszłości planety. Jednym z przykładów takiej aktywności jest udział uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. W ramach tej inicjatywy, dzieci i młodzież z zaangażowaniem sprzątały tereny wokół swojej szkoły, pokazując, że odpowiedzialność za środowisko zaczyna się od małych kroków podejmowanych na lokalnym poziomie.

Uczestnicy akcji wyposażeni w worki na śmieci, rękawice ochronne oraz inne niezbędne narzędzia przystąpili do sprzątania terenów wokół szkoły. Zadaniem było zbieranie wszelkiego rodzaju odpadów, w tym plastikowych butelek, papierków, opakowań i innych śmieci, które nieodpowiedzialnie wyrzucone zanieczyszczają nasze otoczenie.

Udział uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej w akcji „Sprzątamy dla Polski” to nie tylko konkretny wkład w ochronę środowiska, ale również nauka odpowiedzialności i troski o przyszłość planety. To także dowód, że nawet małe gesty i działania podejmowane na lokalnym poziomie mogą mieć ogromne znaczenie. Dzieci i młodzież z Niskowej stanowią inspirację dla innych społeczności, zachęcając do działania na rzecz czystszego i piękniejszego środowiska.

Galeria:

Pozostało do wakacji

-335Dni -19Godzin -24Minut -44Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl