Odwiedzając Auschwitz Birkenau i Muzeum Jana Pawła II Niezapomniana wycieczka klas 7 i 8

Dnia 22 września 2023 roku uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wyruszyli na wyjątkową wycieczkę edukacyjną, która miała na celu pogłębienie ich wiedzy historycznej i kulturowej. Pierwszym celem podróży była Auschwitz Birkenau, miejsce pamięci i hołdu dla ofiar Holokaustu. Następnie, uczniowie mieli okazję odwiedzić Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, aby poznać życie i dziedzictwo jednego z najważniejszych papieży w historii Kościoła katolickiego.

Auschwitz Birkenau: Wstrząsające spotkanie z historią

Nasza wycieczka rozpoczęła się o świcie, gdy uczniowie wsiadali do autokaru, pełni entuzjazmu i ciekawości. Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Auschwitz Birkenau, miejsca, które kiedyś było symbolem nazistowskiego okrucieństwa i terroru.

Na miejscu nasi uczniowie mieli okazję poznać historię tego miejsca, pani przewodnik oprowadzała ich przez obozy Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, opowiadając o straszliwych warunkach, jakim byli poddawani więźniowie, i o ludzkiej tragedii, która miała tu miejsce. Wizyta w muzeum była wstrząsająca i poruszająca, a widok komór gazowych i wież strażniczych na płycie Birkenau pozostawił trwałe wrażenie na naszych uczniach.

Po wizycie w Auschwitz Birkenau uczniowie mieli chwilę na refleksję nad tym, co widzieli i doświadczyli. To miejsce na zawsze zostanie w ich sercach jako przestrogą przed uprzedzeniem i nienawiścią oraz jako hołdem dla milionów niewinnych ofiar.

Wadowice: Spotkanie z dziedzictwem Jana Pawła II

Po wizycie w Auschwitz Birkenau udaliśmy się do urokliwego miasta Wadowice, rodzinnego miasta Jana Pawła II. Tutaj uczniowie mieli okazję poznać życie i działalność tego wyjątkowego człowieka w Muzeum Jana Pawła II.

W muzeum uczniowie mogli zobaczyć osobiste przedmioty papieża, zdjęcia z jego młodości oraz liczne pamiątki związane z jego pontyfikatem. Dla wielu z nas to było nie tylko poznanie postaci papieża, ale także zrozumienie, jakie ważne znaczenie miał dla wiernych na całym świecie.

Po zwiedzeniu muzeum uczniowie udali się do rodzinnego domu Jana Pawła II, który można również zwiedzać. To miejsce pozwoliło nam lepiej zrozumieć korzenie i duchowe dziedzictwo papieża.

Podsumowanie niezapomnianej wycieczki

Wizyta w Auschwitz Birkenau i Muzeum Jana Pawła II była niezwykle pouczająca i poruszająca dla naszych uczniów. Ta podróż nie tylko poszerzyła ich horyzonty kulturowe i historyczne, ale także nauczyła ich znaczenia pamięci i tolerancji.

Wycieczka klas 7 i 8 do Auschwitz Birkenau i Muzeum Jana Pawła II była podróżą edukacyjną, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ważny etap naszej nauki i jako wyraz szacunku dla tych, którzy odeszli oraz tych, którzy pozostawili trwałe dziedzictwo.

Galeria:

Pozostało do wakacji

-335Dni -19Godzin 00Minut -55Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl