Niezapomniana wycieczka szkolna do Skamieniałego Miasta  w Ciężkowicach

27 września 2023  uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do malowniczego miasta Ciężkowice. Wyprawa była pełna atrakcji, nauki i radości, a uczniowie zapamiętają ją na pewno na długo.

Nasza szkolna wycieczka była podzielona na dwie grupy wiekowe, co pozwoliło dostosować program do potrzeb i zainteresowań uczniów. Pierwsza grupa obejmowała uczniów klas I-III, a druga grupa klas IV-VIII.

Skamieniałe Miasto – fascynujące zwiedzanie

Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w tajemniczym „Skamieniałym Mieście” w Ciężkowicach. Nasza pani przewodniczka opowiadała nam o każdej skale, jej wyglądzie i fascynującej historii. To miejsce jest prawdziwym skarbcem wiedzy geologicznej, które zachwyca zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

W trakcie zwiedzania, nie zabrakło też różnych quizów, zagadek, krzyżówek i zadań dla uczniów. To była okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz współpracy w zespołach. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zaangażowani i aktywni.

Relaks w Parku Zdrojowym

Po intensywnym zwiedzaniu mieliśmy możliwość odpocząć i zrelaksować się w urokliwym Parku Zdrojowym. Świeże powietrze i piękna przyroda sprawiły, że zregenerowaliśmy siły i nabraliśmy energii na dalszą część wycieczki.

Lody na Rynku  w Ciężkowicach

Kolejnym punktem programu był przystanek na Rynku w Ciężkowicach. Piękna pogoda sprzyjała, więc zdecydowaliśmy się na pyszne lody, które smakowały wyjątkowo dobrze w towarzystwie przyjaciół. To był moment, w którym mogliśmy delektować się ich smakiem  i wspólnie cieszyć się chwilą.

Obiad w restauracji i powrót do domu

Nasza wycieczka zakończyła się obiadem w przytulnej restauracji, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać o naszych wrażeniach i wspomnieniach z dnia. Pełni wrażeń i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Ciężkowic była doskonałą okazją do nauki i zabawy, integracji uczniów z różnych klas oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu. To wyjątkowy moment w naszym roku szkolnym, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Galeria:

Pozostało do wakacji

-335Dni -19Godzin -2Minut -54Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl