KinoSZkoła

23 października uczniowie  klas I-III rozpoczęły kolejny projekt Kinoszkoła we współpracy z Kinem Sokół w Nowym Sączu. Jako pierwszy, uczniowie obejrzeli film pt. „NEL I TAJEMNICA KUROKOTA”. Poprzedzony prelekcją nt. szlachetności, którą każdy z nas nosi w sercu oraz rycerskich wartości, takich jak– DOBRO, UCZCIWOŚĆ, ODWAGA! Opowieść „porwała” młodych widzów w barwną przygodę, zachwyciła wartką akcją i humorem, a także pokazała, jakimi wartościami warto kierować się w życiu.

Drugi wyjazd miał miejsce 16 listopada, uczniowie  podczas prelekcji dowiedzieli się, że każdy ma swoje talenty i „supermoce”, dzięki którym może pomagać innym. Następnie obejrzeli film pt. „PO PROSTU SUPER”, opowiada on o 11-letniej Hedvig, która chce za wszelką cenę godnie zastąpić swojego tatę – superbohatera. Jak powiedziała bohaterka filmu ,,nie musisz być superbohaterem, żeby być super”. Słowa te niosą za sobą myśl, że nie trzeba mieć supermocy jak superbohaterowie, żeby robić cenne i ważne rzeczy oraz pomagać innym.

04 grudnia na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu uczniowie obejrzeli film „ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA”. Podczas prelekcji uczniowie zastanowili się jak mogą pomagać innym, dbać o innych, czynić dobro na co dzień. Seans opowiada o sile dziecięcej wyobraźni, więzach rodzinnych oraz przezwyciężaniu trudności w dążeniu do celu. To opowieść z morałem: cel nie zawsze uświęca środki, dobre uczynki powracają, a błędy są nieuniknione – ważne by wyciągać z nich właściwe wnioski.

Pozostało do wakacji

-386Dni -11Godzin -42Minut -32Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl