105 Lat Niepodległości

11 listopada to dzień szczególny dla każdego Polaka. To święto, które przypomina nam o bohaterstwie i poświęceniu tych, którzy walcząc o niepodległość, umożliwili nam dzisiaj cieszenie się wolnością. W tym roku obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości, a uroczystości z tej okazji przygotowała klasa 8, 4 i dwie uczennice z klasy 7 pod kierunkiem pani Marty Wiśniowskiej.

W sali gimnastycznej naszej szkoły zapanowała uroczysta atmosfera, gdyż wszyscy uczniowie zebrali się, by uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Odśpiewano zarówno hymn Polski, będący symbolem narodowym, jak i hymn szkoły, który jest dumą i odzwierciedleniem wspólnoty szkolnej.

Klasa 8 przygotowała m.in.  scenki ukazujące czytanie listów żołnierzy z frontu do swoich bliskich osób, a widzowie mogli przeżywać z nimi te trudne chwile, doceniając jednocześnie ogrom ofiary, jaką złożyli nasi przodkowie dla wolności Ojczyzny.

Uczniowie prezentowali również utwory muzyczne związane z historią Polski. Niezapomnianym momentem było wykonanie pieśni patriotycznych. To było silne przypomnienie, że niepodległość to wartość, którą wspólnie pielęgnujemy i przekazujemy kolejnym pokoleniom.

Uroczystości te były nie tylko hołdem dla bohaterów przeszłości, ale także wyrazem jedności i szacunku dla dziedzictwa, które przekazujemy kolejnym pokoleniom. To wyjątkowe wydarzenie zintegrowało społeczność szkolną i podkreśliło, że pamięć o Niepodległej jest ważna dla każdego z nas.

Pozostało do wakacji

-386Dni -12Godzin -43Minut -2Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl