Szkolne mikołajki | 2022

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

                I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego na sali gimnastycznej, gdy śpiewaniu i tańcom towarzyszył miły nastrój, usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Dzieci na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że będą grzeczne. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. 

                Następnie zajrzał do każdej sali lekcyjnej, gdzie czekały na niego starsze klasy i  rozdawał małe, słodkie upominki. Na koniec pożegnał się, mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

                Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłóbka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

Galeria zdjęć:

Pozostało do wakacji

-249Dni -13Godzin -18Minut -45Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sp.niskowa@op.pl