Komunikat ws. zdalnego nauczania

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie ZSP w Niskowej!

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach na okres od 12.03 do 25.03.2020 r. informujemy, że w naszej szkole rozpoczynamy zdalne nauczanie. Bardzo prosimy Uczniów o poważne potraktowanie sprawy, a Rodziców o wsparcie naszych działań w tej trudnej i niecodziennej dla nas sytuacji. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie jest czasem wolnym, zatem prosimy dzieci i młodzież o solidne wywiązywanie się z obowiązków uczniowskich. Do samodzielnej i sumiennej pracy szczególnie zachęcamy Ósmoklasistów, przed którymi wkrótce ważny egzamin. 

Dla wszystkich uczniów nauczyciele przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu, które znajdują na stronie szkoły w zakładce DLA UCZNIÓW – MATERIAŁY DO NAUKI. Uczniowie zobowiązani są odnaleźć swoją klasę i wykonać zadania według zaleceń nauczycieli. W okresie kwarantanny materiały będą sukcesywnie przez nas uzupełniane.

Zachęcamy Uczniów do odwiedzania stron pomocnych w zdalnym nauczaniu:

https://wolnelektury.pl  – bezpłatny dostęp do lektur szkolnych

https://lektury.gov.pl/ – portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

https://epodreczniki.pl/ – narzędzie zapewniające bezpłatny dostęp do materiałów dydaktycznych

www.cke.gov.pl – strona z materiałami przydatnymi do usystematyzowania wiedzy, a także wspierająca uczniów w przygotowaniu do egzaminu

Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielami i dyrekcją. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku

mgr Małgorzata Ryś – p.o. Dyrektor ZSP w Niskowej

mgr Dominika Chwastek – wicedyrektor ZSP w Niskowej

Pozostało do wakacji

-394Dni -5Godzin -18Minut -55Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl