Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

Dzień ten obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, a także ochrony własności intelektualnej. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej.

W ten dzień zmarł między innym  William Szekspir.

Dla klas starszych biblioteka poleca film https://www.cda.pl/video/379830788 oparty na znanym dramacie Szekspira „Romeo i Julia”. Fabuła filmu została przeniesiona we współczesność. Zamiast zamków występują drapacze chmur, a szpady zostały zamienione na pistolety. Oryginalne dialogi pozostały niezmienione. 

Klasy IV – VI zachęcamy do obejrzenia „Ani z Zielonego Wzgórza” Główna bohaterka powieści Anna Shirley – obdarzona bujną wyobraźnią i szalenie gadatliwa 11-letnia rudowłosa dziewczynka z sierocińca przeniesie Was w magiczny świat wyobraźni. https://www.youtube.com/watch?v=wv_M4F59V4k Klasy I – III zapraszamy na „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” https://www.youtube.com/watch?v=NPj0kIHCR3Q Jest to ciąg dalszy przygód „Dzieci z Bullerbyn”. Spotkacie się z małymi bohaterami: Lissą, Bosse, Lasse, Anną, Brittą i Ole, którzy wprowadzą Was w dziecięcy świat zabaw. Tym razem Lissa opowie Wam o nadchodzącej zimie i szwedzkich obrzędach świątecznych w swojej małej wiosce.

Pozostało do wakacji

-249Dni -19Godzin 00Minut -9Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sp.niskowa@op.pl