Szkoła pamięta

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą…”Ks. J. Twardowski

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, który jest czasem refleksji i zadumy. To właśnie wtedy nasze myśli krążą wokół tematów życia i śmierci. Dnia 25 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz i zapalili znicze na grobach zmarłych. Działania wpisały się w akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”  oraz działalność Szkolnego Koła Wolontariatu „Zapal znicz na bezimiennym grobie”

Dzieci wysłuchały ciekawych historii na temat życia i działalności znanego w tamtejszym regionie księdza Bolesława Kumora. Na jego grobie zapaliły znicze, a także złożyły wiązankę ofiarowaną na ten cel przez Klub Seniora w Niskowej. W modlitwie i zadumie uczniowie stanęli także nad grobami bliskich zmarłych, którzy nie tak dawno byli jeszcze wśród nas.

Dzień Wszystkich Świętych to moment kiedy warto i trzeba opowiadać młodemu pokoleniu o ludziach, których historia życia jest wartościowym testamentem dla przyszłych pokoleń. Bardzo dziękujemy księdzu katechecie Bogusławowi Tokarzowi za pomoc w organizacji akcji i szerzenie pamięci o ważnych ludziach dla lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć

Pozostało do wakacji

-394Dni -4Godzin -9Minut -26Sekund

Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:  (18) 443 00 62 sekretariat@zspniskowa.edu.pl